

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 10 % |
| Height - Seated (Max) | 2.8 mm |
| Length | 4.4958 mm |
| Width | 3.2 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Case Code (Imperial) | 1812 |
| Case Code (Metric) | 4532 |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 3.2 mm |
| Lead Free | Contains Lead |
| Self Resonant Frequency | 2.5 MHz |
| Q Factor | 20 |
| Current Rating | 30 mA |
| DC Resistance (DCR) | 40 Ω |
| Test Frequency | 252 kHz |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 1 mH |
| Core Material | Ferrite |
| Max DC Current | 30 mA |
| Schedule B | 8504100000 |
| Type | Wirewound |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
